Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Renata

Vloženo: 28.02.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, bývalý manžel mě donutil podepsat do podnikání směnky na několik milionů u banky,které se čerpali na jednotlivé zakázky.Jsme osm let rozvedeni,doted jsem se soudila.Soudce mi řekl,že pokud mi nestál u hlavy s pistolí,důkazy jako zlomená ruka....nejsou nic a soud jsem prohrála. Přestěhovala jsem se do domu přítele,na který má hypotéku a vybavený dům.Na vše již nemá doklady o koupi.mám obavy z exekutora,aby nezabavil cokoliv jeho,když žijeme ve spol.domácnosti.Dá se toto ošetřit předmanželskou smlouvou?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
předmanželskou smlouvu je možné si upravit manželský majetkový režim např. tak, že nic z toho, co manželé nabudou za trvání manželství, nebude spadat do jejich společného jmění manželů, lidově řečeno si bude každý žít na svém písečku.
Nicméně budou-li spolu manželé žít ve společné domácnosti (např. v nemovitosti jednoho z nich), a bude-li proti jednomu z nich prováděna exekuce prodejem movitých věcí a při soupisu věcí bude postižena některá věc, která patří druhému z manželů, bude tento druhý manžel stejně povinen prokázat exekutorovi své vlastnické právo k věci.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis