Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Rada ohledně exekuce

Vloženo: 20.05.2018
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den chtěla bych se jen zeptat. Bydlím v pronájmu a mám to pronajmute částečně vybavené mám na to předávací protokol kvůli zničení že bych to musela uhradit. A teď mám exekuci a bojím se aby nezabavily majitelce zařízení a ona aby mne i s detma nevyhodila a ještě to nechtěla zaplatit. Můžou to zabavit když mám ten protokol i s fotkami kde je zapsáno že je to její vybavení. Děkuji jsem matka samozivitelka se 3 dětmi a na hmotné nouzi a bohužel nemají zájem o rozumní splátkový kalendář. 

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud exekutor přistoupí k provedení exekuce prodejem movitých věcí a provede soupis věcí na místě samém, tedy v bytě který s rodinou užíváte, můžete při provádění soupisu podat námitku proti zařazení věcí do soupisu s tím, že tyto věcí nejsou Vaším vlastnictvím ale vlastnictvím jiné osoby. Tuto námitku je samozřejmě potřeba doložit nějakým důkazem, např. protokolem o předání bytu. Bohužel však exekutor není povinen takové Vaší námitce automaticky vyhovět. Pokud věc ze soupisu nevyškrtne, musí se pak skutečný vlastník věci domáhat vyškrtnutí věci z exekučního soupiu tzv. vylučovací žalobou, kterou podá k exekučnímu soudu. Své tvrzení o svém vlastnickém právu k věci musí samozřejmě soudu prokázat.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis