Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Prosim o radu

Vloženo: 27.11.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den jsem studentka a minuly rok jsem si musela vzit pujcku od nebankovni instituce jelikoz jsem nevidela na jedno oko a musela jsem podstoupit lecbu kterou nehradila pojistovna. Abych pujcku splatila musela jsem si vzit dalsi pujcku. Momentalne mam na krku nekolik pujcek a vubec nevim co dal. Jsem studentka bez prijmu takze v bance mi pujcku nikdo neda a z rodiny mi take nikdo nepomuze. Jsem navic tehotna a kazdou chvili mam rodit. Prosim o jakoukoli radu jsem uplne zoufala.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud proti Vám není zatím vedeno ani soudní řízení na základě žaloby věřitele na zaplacení dluhu, ani exekuční řízení k vymožení soudem přiznané pohledávky, doporučujeme Vám požádat věřitele o odklad splátek, příp. o splátkový kalendář.
Pokud by proti Vám snad již byla vedena exekuce k vymožení dluhu, požádejte exekutora o "odklad exekuce" z důvodu Vaší neblahé sociální situace.
V rámci Vašich možností Vám doporučujeme postupně umořovat své dluhy, byť by se mělo jednat o malé splátky.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis