Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Prosím o pomoc při exekuci

Vloženo: 11.09.2017
Kategorie: 
Exekuce nemovitosti kvůli malé částce
Text otázky: 

Dobrý den,chtěla bych poradit proti exekuci nemovitosti exekutorem v Přerově. Chce dát do dražby dům pro dluh 2 500,- Kč s příslušenstvím. Splátky odmítá. Lze se nějak bránit ? Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
k provedení exekuce prodejem nemovitosti by může soudní exekutor přistoupit až poté, kdy nelze vymáhanou povinnost vymoci po povinném některým z méně zatěžujících způsobů provedení exekuce, kterými jsou zejména srážky ze mzdy, postižení bankovního účtu, prodej movitých věcí povinného. 
Pokud všechny předchozí způsoby provedení exekuce selhaly a nebylo možno po povinném pohledávku vymoci, může exekutor k prodeji nemovitosti přistoupit.
Pokud však exekutor nevyužil oněch méně zatěžujících způsobů provedení exekuce, doporučujeme se proti exekuci vedené prodejem nemovitosti bránit podáním návrhu na zastavení exekuce co do prodeje nemovitosti, a to právě s ohledem na nezákonný postup exekutora, tedy že dosud nevyužil ostatních způsobů provedení exekuce.
 
Na splátky dluhu nemá povinný v exekučním řízení zákonný nárok, žádosti o ně nemusí exekutor vyhovět.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis