Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

promlčení dohoda o uznání dluhu

Vloženo: 08.03.2015
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den,potřebuji poradit, v roce 01/2004 jsem si vzal půjčku půjčku od profireal, podle dohody o uznání dluhu 21.1.2004 datum vyplnění směnky, pak jsem podepsal dohodu o uznání dluhu v roce 28.04.2005, datum zahájení soudního- rozhodčího řízení byl 04.02.2004, je to již deset let, dluhy mám vše splacene a chci si vzít hypotéku, na ceer-centrální evidenci exekuci nic nemam ale v solusu ano, jak nám dále pokračovat? Není to promlčene? diky Ladislav

Text odpovědi: 

Dobrý den,
záznam Vaší osoby v SOLUSu nijak nesouvisí s promlčením dluhu. SOLUS uchovává v registru fyzických osob informaci o úhradě dluhu po dobu 3 let od úhrady dluhu.
Máte-li skutečně veškeré dluhy vůči všem Vašim věřitelům uhrazené, je potřeba, aby jste se obrátil na věřitele, který záznam o Vaší osobě do seznamu zapsal, a požádal jej, aby učinil potřebné úkony k výmazu Vaší osoby ze seznamu.
Nevíte-li, který z věřitelů Vás nechal do SOLUSu zapsat, obraťte se písemně přímo na SOLUS se žádostí o sdělení informací o tom, jaké údaje jsou o Vás vedeny a o zdroji předmětné informace vztahující se k Vašim osobním údajům. Výpis z evidence je zpoplatněn.
Nevyhoví-li věřitel Vaší žádosti, nezbude Vám nic jiného, než se domáhat  ochrany soudní cestou. V této souvislosti je však třeba připomenout, že výsledek soudního řízení je značně nejistý v případě, pokud jste věřiteli udělil písemně souhlas se zápisem Vaší osoby do SOLUSu. Takový souhlas bývá většinou udělován společně se souhlasem se  zpracováním osobních údajů.

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis