Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

prodej domu částečně zatíženého exekucí

Vloženo: 04.07.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, moje máma, 84 let, je 7 let vdovou. Má ve spoluvlastnictví se svými dvěma dcerami dům, kde bydlí, a chalupu. Dcery mají na majetku minimální procentuální podíl - jelikož jsem z dědictví byla vyloučena, nevím jak vysoký. Jedna z dcer má na sobě uvalenou exekuci, dokonce jí banka zabavila její dům u Liberce. Máma chce prodat chalupu, vyplatit dcery kompletně z jejich celkového podílu na majetku tak, aby dům, kde bydlí, byl pouze jejím stoprocentním vlastnictvím. A tvrdí mi, máma, že když chalupu prodá, vyplatí jednu dceru - bez exekuce, bez problému, a druhou s exekucí též, respektive vše půjde exekutorovi, ale prý bude ona, máma, platit úroky exekutorovi z dlužné částky atp. Je to prosím pravda? ptám se, neb mámu kdokoliv opije rohlíkem a zdá se mi to sakra divné... děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
vzhledem  k tomu, že vůči Vaší mamince není vedena exekuce, není žádného právního důvodu, aby byla povinna hradit za svou dceru cokoliv exekutorovi. 
Pokud by chtěla vyplatit spoluvlastnický podíl dcery s exekucí, doporučujeme kontaktovat exekutora, jehož součinnost bude při uzavírání příslušné smlouvy o vypořádání podílového spoluvlastnictví nutná.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis