Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Příkaz k úhradě nákladů exekuce

Vloženo: 21.05.2014
Kategorie: 
Náklady exekučního řízení
Text otázky: 

Na manželku je vedena exekuca z dob před uzavřením manželství. Exekuci na majetek soud na můj návrh zrušil a tak se její exekuce platila srážkami z platu, kdy to ovšem nevedlo ani ke zmenšení částky-naopak.Nyní přestala pracovat a přišly ji od soudního exekutora tři Příkazy k úhradě nákladů exekuce. Znamená to, nebo je to předzvěst toho, že byla exekuce pro nemajetnost zastavena? Žádné takové vyjádření ale neobdržela, pouze 1.Příkaz - náklady oprávněného v exekučním řízení, 2.Příkaz - náklady soudního exekutora, 3 Příkaz - opět náklady soudního exekutora. Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
příkaz k úhradě nákladů exekuce se zasílá ve spojitosti s různými událostmi v průběhu exekučního řízení. Většinou se zasílá v souvislosti s ukončením exekuce, jelikož Vám bylo doručeno několik příkazů postupně, bude se spíše jednak o jinou příčinu. Může to souviset například s přihlášením pohledávky do dražby v rámci jiného exekučního řízení. Doporučujeme proto kontaktovat přímo exekutorský úřad a dotázat se, z jakého důvodu Vám byl příkaz již po několikáté doručen.
 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis