Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Prepocet exekuce

Vloženo: 16.07.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den. Pred rokem a pul jsem dopatila exekuci na cca 80 tisic korun (srazena ze mzdy). Ted me zamestnavatel upozornil, ze mi prisla dalsi exekuce, pry se jedna o prepocet te puvodni jiz zaplacene, na dalsich bezmala 30 tisic. Je to mozne?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
exekuci je možné vést pouze k vymožení částky, která byla věřiteli přiznána exekučním titulem - např. rozhodnutím soudu. Pohledávky mívají v mnoha případech několik složek: jistinu (základní dluh), příslušenství (úroky, úroky z prodlení), náklady na vymožení pohledávky (soudní výlohy věřitele). Exekutor pak v exekuci vymáhá všechny tyto složky pohledávky a navíc vymáhá náklady exekuce, tvořené zejména odměnou a náklady exekutora a náklady oprávněného vzniklé v exekučním řízení. 
Exekutor vždy ke dni, kdy zasílá povinnému oznámení o zahájení exekuce, vyčísluje celkový dluh se všemi jeho složkami.
Pokud nebyly v exekuci vymoženy všechny složky dluhu, je pak skutečně možné, že exekuce bude pokračovat.
Obraťte se proto co nejdříve na exekutora se žádostí o sdělení, jaká část pohledávky je nyní vymáhána.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis