Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

pracovní neschopnost po výpovědi

Vloženo: 11.04.2017
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, jsem zaměstnána od listopadu 2015 - pracovní smlouva.Od 8.března 2017 jsem v pracovní neschopnosti. 29.března 2017 jsem podala výpověď s klasickou dvoudvouměsíční výpovědní lhůtou. pracovní poměr tedy skončí 31.května. Bohužel je situace taková ze budu v pracovní neschopnost ještě zhruba čtyři měsíce. Budou mi stále vyplaceny nemocenské dávky? nebo mám hned po skončení pracovního poměru zajít se zaregistrovat na úřad práce? či se mám zaregistrovat až po skončení pracovní neschopnosti? Předem děkuji za info.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
dávky nemocenské Vám po skončení pracovního poměru bude vyplácet příslušná okresní správa sociálního zabezpečení.
 
Zaevidovat se do evidence uchazečů o zaměstnání se můžete až poté, kdy Vám skončí pracovní neschopnost.
 
Tým IuRe  

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis