Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Pracovně právní

Vloženo: 03.02.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, dle pracovní smlouvy jsem na svém pracovišti /muzeum / zařazen dle smlouvy na pozici správce budovy,řidič osobního auta a průvodce. Minulý týden mi vedoucí oznámila,že mám taky provádět katalogizaci sbírkových knih, odhadem tisíce kusů/odborná práce/.Na tuto práci nemám vzdělání a samozřejmně bez navýšení mzdy.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

zaměstnavatel může jednostranně měnit náplň práce zaměstnance, pokud nedojde k překročení sjednaného druhu práce. Máme za to, že v případě, že jste byl zaměstnán na pozici správce budovy, řidič osobního automobilu a průvodce, je vyžadování katalogizace sbírkových knih již prací, která přesahuje sjednaný druh práce. Výkon takové práce (tedy práce přesahující v pracovní smlouvě sjednaný druh práce) pak máte možnost odmítnout.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis