Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

pračka

Vloženo: 03.02.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, zajímalo by mě co lze dělat, když mám polepenou pračku již rok a nyní odešla, nevyplatí se jí opravovat, chci jí vyhodit a koupit novou ač na jméno otce který jí bude i platit tudíž na ní exekutor již nebude mít nárok Co s tou pračkou mám dělat? Nemám prostory na to abych jí skladoval navíc vím že onen exekutor ani movité věci nedraží. Děkuji

Text odpovědi: 

 
Dobrý den,
 
jelikož je pračka součástí soupisu, nejste oprávněn s ní svévolně nakládat. Zašlete proto na exekutorský úřad oznámení, že pračka se porouchala, není funkční a Vy ji nemůžete dále skladovat. Zároveň požádejte exekutora, aby pračku ze soupisu vyloučil, abyste ji mohl vyhodit a zlikvidovat. Pokud by nereagoval či ji nevyloučil, zkuste podat na soud návrh na vyškrtnutí této pračky ze soupisu a zároveň kopii zašlete oprávněnému a požádejte jej, aby s vyloučením vyslovil souhlas. K návrhu přiložte kopii původnímu dopisu adresovanému exekutorovi a jeho odpověď.
 
S pozdravem,
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis