Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Povolené oddlužení

Vloženo: 08.02.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den bylo mi povolené oddlužení soudem, nyní čekám až se přihlásí věřitelé ale zjistila jsem ,že mi tam vypadla jedna pujčka,kterou jsem nepřihlasila, co mohu dělat?A co se stane , když se přihlásí sama k soudu s pohledávkou? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

je pouze na věřiteli zda svoji pohledávku vůči Vám do insolvenčního řízení v zákonem stanovené lhůtě přihlásí či nikoliv. K této pohledávce se bude přihlížet při schvalování oddlužení. Dle ust. §405 insolvenčního zákona, insolvenční soud oddlužení neschválí, jestliže v průběhu insolvenčního řízení vyšly najevo skutečnosti, které by jinak odůvodňovaly odmítnutí nebo zamítnutí návrhu na povolení oddlužení. Zda je ve Vašem případě přihlášení dalšího věřitele takovou skutečností, která by byla důvodem pro zamítnutí návrhu na povolení oddlužení bude záviset na konkrétních okolnostech případu a na zvážení soudu. Pokud soud oddlužení neschválí, rozhodne současně o způsobu řešení úpadku konkursem (§ 405 odst. 2 písm. b) insolvenčního zákona).

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis