Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

pomoc

Vloženo: 07.03.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den, jsem samozivitelka pred dvema tydny ke me domu prisel exekutor zabavil me plazmovou televizy a pocitac i prez to ze jsem jim rikala ze pc je synuv a ze ho potrebuje do skoly pry ale nemam doklad ze ho potrebuje tv si odvezly ted me volaji kazdy den ze musis zaplatit celou castku i prez to ze jsem je zadala o splatkovy kalendar tak my bylo receno ze splatky nejsou mozne ted me vyhrozuji ze kdyz nezaplatim celou castku tak prijedou a odvezou i dalsi veci ktere nejsou zatim zabaveny nic nemam podle najemni smlouvy je jasne ze veskery nabytek je majitele bytu mam jen lednici a pracku prosim porate co mam delat a jak bych mohla docilit splatkoveho kalendare dekuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
je nám líto Vaší nemilé situace, bohužel však exekutor není povinen vyhovět Vašemu návrhu na úhradu dluhu ve splátkách.
 
Nicméně,  na Váš návrh může exekutor, příp. exekuční soud, odložit provedení exekuce, jestliže jste se bez své viny ocitla přechodně v takovém postavení, že by neprodlená exekuce mohla mít pro Vás nebo pro příslušníky Vaší rodiny zvláště nepříznivé následky a oprávněný by nebyl odkladem exekuce vážně poškozen. Pokud takovému návrhu nevyhoví exekutor sám, musí věc předložit exekučnímu soudu, přičemž do doby rozhodnutí soudu nemůže exekutor provést exekuci (viz § 266 občanského soudního řádu, ten naleznete např. zde www.zakonyprolidi.cz/cs/1963-99
 
Pokud jste nemajetná, mohla byste rovněž požádat o zastavení exekuce (viz § 268 občanského soudního řádu).
 
Co se týče věcí, které nelze exekučně postihnout, jejich seznam naleznete opět v občanském soudním řádu, a to v ust. § 322.
 
Pokud byste získala např. potvrzení ze školy, že zabavené pc nezbytně Váš syn potřebuje pro výuku, podejte co nejdříve (ještě před exekučním prodejem pc) k exekutorovi návrh na vyškrtnutí pc ze soupisu, přip. návrh na částečné zastavení exekuce prodejem zabaveného pc.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis