Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Podepíši, od majitele, že si nechám pronájmout byt.

Vloženo: 20.10.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, mám exekuce, a zatím jen jednu platím, bydlím v podnájmu z dalšími spolubydlícími, momentálně odešel člověk co měl byt na sebe, a ted je jediná možnost, že ji podepíšu já, ale to pak bude vědět exekutor kde bydlím a přijde sem ? protože bude na smlouvě moje jméno ... co mám dělat ?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
exekutor může vstoupit do prostorů prokazatelně užívaných povinným a následně v nich provést soupis movitých věcí tam se nacházejících, tedy provést exekuci "prodejem movitých věcí" povinného. O místu, kde se pravděpodobně povinný nachází, se ve většině případů soudní exekutor dozví z evidence obyvatel, v níž je u každé osoby evidováno "trvalé bydliště", příp. adresa, na kterou má být povinnému doručováno.
 
Tým IuRe
 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis