Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Podání výpovědi

Vloženo: 07.08.2017
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, podal jsem výpověď formou dohodou, ale ve výpovědi jsem nenapsal, k jakému datu chci dohodu uzavřít. Firma mi výpověď prijala dne 20.7.2017, potvrtila podpisem a razítkem firmy. Dnes 7.8.2017 mi bylo oznameno, že výpověď mi neprijmuli a proto se chci zeptat, běží mi 2 měsíční výpovědní lhůta, když jsem to podal 20.7, ale není tam k jakému datu? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pracovní poměr může být ukončen buď výpovědí NEBO dohodou, skončení "výpovědí dohodou" zákon nezná.
 
Pokud jste sám ukončil pracovní poměr písemnou výpovědí, kterou jste doručil zaměstnavateli, běží zákonná výpovědní doba počínající od prvního dne následujícího měsíce po měsíci, v němž byla výpověď doručena zaměstnavateli (výpovědní doba by tedy začala běžet 1.8.)
 
Pokud jste uzavřel se zaměstnavatel dohodu o skončení pracovního poměru, musí být v takové dohodoě uveden den, ke kterému pracovní poměr končí. Není-li v dohodě uveden takový den, je dohoda neplatná a ke skončení pracovního poměru nedošlo.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis