Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Po ukončení insolvence mohu nabývat majetek?

Vloženo: 29.03.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, skončila mi insolvence, mám vydáno pravomocně že jsem splnil podmínky oddlužení, tímto i soud potvrdil že veškeré dluhy jsou zaplaceny a je schváleno osvobození od placení zbylých pohledávek atd. Na co se chci zepat je že manželce vzali a prodali dům na zaplacení celé částky dluhu a nyní bydlíme v nájmu a naskytla se mi příležitost koupit byt za rozumnou cenu, mohu byt koupit nebo může soud i po skončení řízení toto znovu otevřít, byt mi opět prodat v dražbě a použít na mé nezaplacene dluhy které z mé strany nebyly zaplaceny na 100% ale pouze na 41% děkuji za radu

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
jak jste sám uvedl, soud ve Vašem případě rozhodl, že se Vám promíjí povinnost uhradit zbylou část dluhů zahrnutých do insolvence. To znamená, že pro zbylou (neuhrazenou) část takových dluhů nelze vést proti Vám exekuci. Takové osvobození od placení dluhů se týká i takových Vašich dluhů, které do insolvence přihlášeny být měly, ale z nějakého důvodu nebyly (např. věřitel nestihl včas podat přihlášku apod).
 
Nemovitost si tedy samozřejmě pořídit můžete.
 
Je-li však k zaplacení (jakýchkoliv) dluhů zavázána i Vaše manželka (které oddlužením neprošla), tedy pokud bylo proti ní vedeno nalézací řízení u soudu, které skončilo vydáním pravomocného a vykonatelného rozhodnutí,
a
nemovitost bude nyní nabyta do vašeho společného jmění manželů,
bude možné takovou nemovitost postihnout exekucí v rámci exekučního řízení vedeného proti Vaší manželce k vymožení stávajících dluhů Vaší manželky. 
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis