Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Osobni bankrot

Vloženo: 08.11.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den, chtel bych ziskat odpoved na otazku. Kdyz vyhlasim osobni bankrot tak je to tak ze do 5 let musim splatit alespon 30% zavazku abych splnil podminku. Ma otazka ale zni co kdyz po dobu kratsi dokazu splatit 100% zavazku, zkrati se tim insolvence? Popripade da se rozlozit stahovana castka na celou dobu a tudiz mi insolvenci spravce bude stahovat nizsi castku z platu? Dekuji za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
ano, pokud doložíte insolvenčnímu soudu (prostřednictvím insolvenčního správce), že budete schopen uhradit více než 30% přihlášených pohledávek, insolvenční soud Vám samozřejmě nebude bránit v tom, abyste věřitelům uhradil více a na základě splátkového kalendáře připraveného insolvenčním správcem Vám při schválení oddlužení uloží danou míru splacení závazků.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis