Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Oddlužení bez podkladů

Vloženo: 29.03.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možno zažádat si o oddlužení (insolvenci), když nejsem schopna dodat žádné dokumenty o výši svých dluhů (jedna exekuce, vymahací agentury), k některým jsem nikdy žádné listiny nedostala a co jsem měla zničila voda. Mám jen čísla účtů, velikost splátek, symboly a k některým telefonní čísla. A už se v té situaci opravdu zrácím, nevím ani jesti je vše skutečné.
Dále se chci zeptat, jestli je možné nějak zjistit celkovou výši dluhů (ne jen exekuce), jestli by třeba právník neměl takovou možnost? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
insolvenční dlužník, který sám na sebe podává návrh na nařízení insolvence, musí být schopen doložit výši svých dluhů, kterých se dovolává. Jinak nebude jeho návrhu vyhověno.
 
Pokud neznáte všechny své věřitele ani Vy, bude pro každého jiného o to obtížnější zjistit výši Vašich dluhů.
 
Můžete si však dotazem u Vašeho příslušného okresního soudu (podle Vašeho trvalého bydliště) zjistit, jaká všechna řízení byla proti Vám kdy vedena, přičemž následným nahlédnutím do jednotlivých soudních spisů k těmto řízením zjistíte, v jakých věcech byla řízení vedena, zda Vám byla stanovena nějaká povinnost (např. uhradit dluh v té a té výši) apod.
 
Přehled o všech svých exekucích získáte rovněž z veřejně přístupné Centrální evidence exekucí. Výpis z ní získáte na jakékoliv pobočce České pošty která disponuje systémem Czech point.
 
Samozřejmě ještě dále existují neveřejné registry dlužníků, jejich výpovědní hodnota však není 100%, neboť zápis dlužníka do registru záleží na svobodné vůli omezeného počtu věřitelů využívajících tyto registry (většinou bankovní a nebankovní osoby). Vcelku dobrý přehled o nich získáte z tohoto článku finance.idnes.cz/dluhy-pujcka-registry-penize-djv-/viteze.aspx 
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis