Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Nezaplacená pokuta

Vloženo: 02.06.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. V dubnu 2013 jsem dostal pokutu od obecní policie Jesenice a to 400,- Kč - na složenku. pokutu jsem zapomněl zaplatit. Začátkem tohoto roku mi přišla exekuce na 12 000,- Kč. Této exekuci nepředcházela žádná korespondence ani upomínka jak od obecního úřadu Jesenice tak ani od jiného úřadu. exekuci jsem uhradil. Je takový postup možný? děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
ve svém dotazu neuvádíte, zda byla ve Vašem případě zahájena tzv. daňová exekuce, kterou provádí příslušný správní úřad, nebo zda bylo předáno vymožení Vašeho dluhu soudnímu exekutorovi. Kupříkladu náklady daňové exekuce činí 2% z vymáhané částky, nejméně 500,- Kč, náklady exekuce mohou být však mnohonásobně vyšší.
Vzhledem k tomu, že jste dluh neuhradil včas, nebyl obecní úřad povinen zaslat Vám upomínku k úhradě dluhu a mohl přistoupit k provedení exekuce.
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis