Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Nevyplacení mzdy

Vloženo: 16.10.2017
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, mohli byste mi poradit ve věci nezaplacené výplaty zaměstnavatelem? Pracoval jsem jako vrchní číšník a rozhodl jsem se pro změnu oboru. Se zaměstnavatelem jsem se dohodli na ukončení pracovního poměru dohodou. Ten skončil hned druhý den po ukončení směny. Samozřejmě jsme na konci směny provedli inventuru, takzvané zrcadlo. Zaměstnavatel neměl k výsledkům inventury připomínky. V době výplatního termínu mi ovšem výplata nepřišla. Na můj dotaz proč, mi bývalý zaměstnavatel odpověděl, že v inventuře bylo manko. Chtěl jsem vidět písemné podklady, ale prý je zodpovědná osoba zaměstnavatele ztratila. Prostě nejsou. Existuje nějaký způsob, jak se můžu takovému jednání bránit a dostat svoje peníze za odvedenou měsíční práci? Děkuji za radu, MP.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
jediným zákonným způsobem, jak získat od bývalého zaměstnavatele dlužnou mzdu, je domáhat se zaplacení dlužné mzdy soudní cestou. Doporučujeme Vám v dané věci požádat o poskytnutí právní pomoci některého z advokátů, jejichž seznam naleznete na webu České advokátní komory www.cak.cz.
 
Co se týče údajného manka které jste měl způsobit, musí jej samozřejmě zaměstnavatel prokázat písemným záznam o provedené inventuře, které jste se zúčastnil.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis