Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Neplnění exekuce ze mzdy

Vloženo: 03.02.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,za poslední dva roky jsem měnila zaměstnání a ze mzdy mi byly srazeny exekuce,které už mám téměř umorene,az na jednu.V patek jsem zjistila,když mi vykonavatel chtěl zabavit majetek,ze jednu exekuci mi při přesunu v zaměstnání zapomněli strhávat.Nevím,jak se ted bránit.s vykonavatelem není rec,a mam strach,ze mi majetek zabaví,i když jsem v tom tak trochu nevinně....děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě, že exekutor může vymoci pohledávku srážkami ze mzdy, můžete podat návrh na částečné zastavení exekuce s poukazem na ust. § 58 odst. 2 zákona č. 120/2001 Sb., exekuční řád, který určuje pořadí způsobů vymožení peněžitého plnění. Dle citovaného ustanovení mají srážky ze mzdy přednost před prodejem movitých věcí. Exekutorovi však nic nebrání v tom, aby exekuci v případě, že k vymožení pohledávky nepostačuje jeden ze způsobů vymožení pohledávky, provedl i více způsoby, tedy jak srážkami ze mzdy, tak i prodejem movitých věcí.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis