Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Nemocenská po ukončení prac. poměru dohodou

Vloženo: 09.03.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, 31.3.17 ukončím prac. poměr dohodou, nicméně jsem již od 14.10.16 v pracovní neschopnosti. Moje otázka je, zda a kým mi případně bude dále vyplácena nemocenská a v jaké výši, popř. zda bych se měl přihlásit na prac. úřad. Další otázka je, komu pak odevzdám ukončení prac. neschopnosti, když již nebudu v zaměstnaneckém poměru. Předem děkuji za odpověď! 

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
dávky nemocenské Vám bude vyplácet příslušná okresní správa sociálního zabezpečení, a to v zákonem dané výši. Skončí-li Vám pracovní neschopnost, předložíte potvrzení okresní správě (pokud jí potvrzení nezašle sám Váš ošetřující lékař). 
 
Co se týče zaevidování Vaší osoby do evidence uchazečů o zaměstnání vedené úřadem práce, uchazečem o zaměstnání se nemůžete stát po dobu, po kterou jste uznán dočasně neschopným práce. Požádat o zaevidování můžete tedy nejdříve až po skončení pracovní neschopnosti.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis