Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Nedoruceni rozhodnuti a exekuce

Vloženo: 16.02.2012
Text otázky: 

Dobry den,pred dvemi dny mi byla do datove schranky dorucena vyzva ke splneni vymahane povinnosti od jisteho exekutorskeho uradu. Jedna se o castku 13000, puvodni pokuta z roku 2001 dopravnimu podniku byla 800 kc. Problem je v tom, ze mi do teto chvile nebylo do datove schranky doruceno krome posledni vyzvy vubec nic. S posledni vyzvou mi prisly i ostatni dokumenty, kde je videt, ze v prosinci 2011 posilal vyzvu k zaplaceni 800 soud apod...Nic takoveho mi nebylo doruceno. Volala jsem na soud, kde mi sdelili, ze veskere spisy a rozhodnuti posilaji rovnou exekutorovi a ten ma povinost mi to preposlat. to se ovsem nestalo. Ziji dlouhodobe v zahranici a na datovou schranku jsem spolehala.Kdyby mi v prosinci do datove schranky prisly dopisy od soudu, tak jak mely, rozhodne bych se zaplaceni 800 kc nebranila. Takhle musim platit 13 000, i kdyz jsem podnikla veskere kroky, abych byla lehce dohledatelna. Je proti tomuto nejaka obrana? Dekuji a preji pekny den.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
skutečnost, že Vám soud nezaslal žalobu a předvolání k soudu, není v žádném případě pochybením exekutora.
Pokud postup soudu byl vadný, můžete dát soudu dle § 50d o.s.ř. návrh na určení neúčinnosti doručení. Tento návrh je třeba podat do 15 dnů ode dne, kdy jste se s doručovanou písemností seznámila nebo mohla seznámit.

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis