Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Navýšení důchodu při srážce exekucí.

Vloženo: 21.06.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, mám velkou prosbu ohledně rady, jak je to při státem navýšení důchodů při exekuci na důchod, protože údajně podle jiných kritériích PSSZ Křížová 25,Ph5 mi bylo sděleno:
Dle nařízení vlády ČR č. 595/2006 Sb. částka, která nesmí být sražena povinnému je rovna úhrnu dvou třetin součtu částky životního minima jednotlivce¹ a částky normativních nákladů² na bydlení pro jednu osobu podle zvláštního právního předpisu, a jedné čtvrtiny nezabavitelné částky na každou osobu, které je povinen poskytovat výživné. Nezabavitelná částka pro povinného činí 6154,67 Kč.
Tedy pokud stát v důsledku inflace zvýší důchody, tak jak se již stalo v letošním roce, mě bylo navýšení převedeno do srážek, tedy je normální, že vlastně budu potrestaný do smrti, že budu mít stále stejný příjem z důchodu a na léky za chvíli díky inflaci již nedosáhnu. 
DĚKUJI za pomoc a radu a přeji krásné dny.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
výše měsíční exekuční srážky z Vašeho důchodu se vždy bude odvíjet od aktuální výše
a) Vašeho důchodu
b) nezabavitelné částky (odvíjející se z výše životního minima).

 
Pokud se zvýší důchod, ale částka životního minima zůstane stejná, nebo se zvýší v poměru ke zvýšení důchodu nepatrně, bude logickým výsledkem vyšší exekuční srážka z Vašeho důchodu.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis