Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Navýšení dluhu ze strany povinného

Vloženo: 22.07.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chtěl bych se dotázat na zákonnou možnost informovat exekutora o výši dluhu za výživné. Exekutor vymohl v exekuci částku na dlužném výživném. V průběhu řízení se však částka ještě navýšila. Nyní mi exekutor zaslal příkaz k úhradě nákladů exekuce kde náklady a dluh jsou již uhrazeny. Exekutor se snaží exekuci ukončit a s předpokladem zahájit další s příslušnými náklady exekuce aby dále uspokojoval finanční nároky právního zastoupení oprávněného a svoje další náklady. V současnosti není v mých možnostech uhradit zbylé výživné. Jde mi o to zda by nějakým zákonným způsobem bylo možné přiřadit zbytek dluhu k již probíhající exekuci aby nedošlo k navyšování nákladů. Děkuji za odpověď Aleš

Text odpovědi: 

 Dobrý den,
 
v exekučním řízení lze po povinném vymáhat pouze částky uvedené v exekučním titulu, např. v rozsudku soudu. Dluh, o kterém nebylo dosud pravomocně rozhodnuto, nelze tedy exekučně vymáhat.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis