Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

návštěva exekutora

Vloženo: 03.10.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat dnes nás navštívil exekutorský vykonavatel a olepil věci které mají být zabaveny a dal nám týden na to aby jsme mu zaplatily dluh činící 25 000,- ale my tuto možnost asi mít nebudeme jelikož nám to finančně nevychází a chtěl bych se zeptat zdali když zaplatíme dluh až po tom co nám to odvezou zdali budou věci navráceny zpět a nebo za druhé mne napadá jestli se ještě nedá dohodnout na splátkovém kalendáři nám totiž přišlo více exekuci a něco ztrhává účetní ve firmě a něco ne o čemž jsme nevěděli děkuji mnohokrát za vaší odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
soupis movitých věcí povinného na místě samém je pouze první etapou v celém procesu provedení exekuce jejich prodejem, který z podstaty věci vyústí právě prodejem takových věcí. Dokud nebyly věci exekutorem prodány, je dle našeho názoru možné stále dluh uhradit a požadovat vrácení věcí.
 
Splátkový kalendář je určitě dobrý nápad, nicméně Vás musíme upozornit, že na jeho schválení nemá povinný ze zákona nárok, vždy bude záležet na dobré vůli oprávněného a soudního exekutora, zda "pozdrží" provádění exekuce a budou vyčkávat uhrazení dluhu ve splátkách. Rozhodně doporučujeme soudnímu exekutorovi přijatelné splátky navrhnout.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis