Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Navrh na zrušení exekučních příkazů

Vloženo: 16.05.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, mám dotaz, zda může exekutor postihnout majetek a jiné věci u jednoho z manželů, když bylo zrušeno jejich dříve BSM mnohem dříve, než vznikl dluh druhého manžela. Od té doby si ten z manželů, kterého se dluh netýká, pořídil sám z vlastních zdrojů nemovitý majetek a to do svého výhradního vlastnictví. Manželství trvá. Jak se případně bránit? Žádost o zrušení exek.příkazu ( návrh na zrušení) byl odeslán.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud bylo společné jmění manželů (před rokem 1998 označováno jako bezpodílovém spoluvlastnictví manželů) zrušeno dříve než jeden z manželů převzal závazek, není dle našeho názoru možné postihnout exekucí nemovitý majetek toho z manželů, který závazek nepřevzal.
Namísto návrhu na zrušení exekučního příkazu je třeba podat k exekutorovi návrh na zastavení exekuce vůči "nezadluženému" manželovi a k návrhu připojit listinu, která zrušení SJM (BSM) prokazuje.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis