Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Návrh na zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti

Vloženo: 09.03.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Mám 2 exekuce (žena vychovala3 deti).Je mi 60 let.Můj invalidní důchod je 5000,-kc/měs.Nemám jiný prijem ani majetek.Starobní duchod nabehne az za 8 let(chybějící doba). U jedné exekuce mam ex.příkaz na naspořene peníze 15.000,-Kč u Penzijního fondu. Mohu pozadat o zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti nebo návrh na zrušení ex.příkazu na Penzijní fond abych mohla alespoň 15.000,- použít na živobytí?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
exekuci je možné pro "nemajetnost" zastavit na návrh tehdy, pokud "průběh exekuce ukazuje, že výtěžek, kterého jí bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jejích nákladů" (ust. § 268 občanského soudního řádu). Zda splňujete takovou podmínku, bude záležet na právním posouzení exekutora, příp. soudu (nevyhoví-li exekutor sám Vašemu návrhu, musí věc předat exekučnímu soudu k vyřízení).
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis