Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Nátlak ze strany exekutora

Vloženo: 01.05.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Zdravím chci se zeptat jak to je s určováním datumu exekutora. Minuli týden u mě byl exekutor sepsal si co tu je. Tak aby mi ty věci neosvětlené tak sem mu zaplatil určitou částku. To bylo ve středu a dal mi týden na to abych sehnal zbytek a že mu je jedno kde peníze vezmu. Mám doma těhotnou ženu a dvouletého chlapce. Snažil sem se mu vysvetlit že mám před výplatou a jak mi přijde že mu to doplatim, jenže to ho nezajímalo. Nemám si kde pucit penize a výplatu mám dva dny po jeho stanoveném termínu. Jak ho mám přesvědčit aby počkal ty dva dny a já se nemusel dopustit trestného cinu. Protože mě by takhle k tomu mohl dohnat. Děkuji předem za odpoved.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
určení způsobu provedení exekuce, tedy i případné lhůty pro "posečkání" dlužníkovi, je plně v pravomoci soudního exekutora.
 
Je třeba si uvědomit, že exekutor je zákonný nástroj k vymožení dluhu, který je již dávno po splatnosti, pokud je tedy ochoten před započetím skutečného provádění exekuce (např. prodeje zabavených věcí) dlužníkovi "pár dnů" posečkat, je to pouze jeho dobrá vůle, neboť zákon mu nic takového neukládá.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis