Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

natlak exekutora

Vloženo: 02.06.2013
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

MINULI TZDEN,JSEM MNEL U SEBE EXEKUTORA A CHTEL MI ZABAVIT VECI JAKO JSOU ,,,,,TELEVIZE,POCITAC PRO DETI SKOLOU POVINE,LEDNICKU,PRACKU ,MICKU.PODOTYKAM,ZE MAM 5DETI,STOHO JSOU 3MOJE A DVE PRITELKYNE.A JESTE KLUK JE TELESNE POSTIZEN.eXEKUTOR PRISEL ZACAL JSI NATACET VYBAVENI CLEHO RD A NENECHAL MI DOMA ZADNE VYJADRENI,JEN TO ZE MNE DOSTAL DO KOUTA A REKL,ZE KDYZ MU DAM 15000KC A KAZDY MESIC PO 5000KC TAK MI VSE NECHA A POKUD NE TAK MI VEME VSE A NECHA MI JEN POSTELE PRO DETI.PROSIM VAS NAPISE MI NEKDO NA MUJ EMAIL ZDA BYL JEHO POSTUP V PORADKU?JESTE PODOTYKAM,ZE MOJE ZIVOTNI MINIMUM JE PRES 14000 A TO MU MAM DAT VSE.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
jednání, které popisujete, vypadá spíše jako jednání „vymahače“, nikoliv soudního exekutora. Tyto osoby nepodléhají žádné regulaci ani kontrole, nemají zákonnou oporu pro to, aby mohly postihovat jakýkoliv majetek dlužníka (přičemž jejich jednání může hraničit s vydíráním), včetně zabavení věcí zákonem stanovených jako nepopoléhající exekuci - běžné vybavení domácnosti, tzv. nezabavitelné minimum, atd. (http://ekcr.cz/). Dovolíme si Vás upozornit, že od 1. ledna 2013 je exekutor povinen při výkonu exekuční a další činnosti používat označení „soudní exekutor“. Označení „soudní exekutor“ nebo „exekutorský úřad“, od nich odvozené tvary slov, ani označení způsobilé vyvolat nebezpečí záměny s uvedenými označeními není oprávněna používat jiná osoba. Ten, kdo neprovádí na základě zákona nucený výkon exekučních titulů, není oprávněn označovat svoji činnost jako „výkon rozhodnutí“, „exekuci“ nebo „exekuční činnost“. K ověření dané osoby, která se prokazuje jako soudní exekutor využijte aktuálního seznamu soudních exekutorů (http://www.ekcr.cz/seznam-exekutoru.php&w=). V případě, že jste se stal/a obětí „falešného“ exekutora, doporučujeme obrátit se na Exekutorskou komoru ČR nebo Policii ČR.
 
S pozdravem
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis