Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

následné úroky z prodlení

Vloženo: 16.08.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

25.11.2013 byl vydán exekuční příkaz k exekuci srážkami ze mzdy ve výši 1.017.784,62 Kč, který pravidelně splácím ve výši cca 11.000,- Kč měsíčně. Po zplacení jistiny ve výši 527.324,- Kč jsem obdržel následné úroky ve výši 409.845,- Kč (včetně odměny exekutora ve výši 80.804,42 Kč ). K dnešnímu dni jsem celkem zaplatil 691.615,- Kč. Oprávněný je Komerční banka. Otázka: je nějaká šance na snížení následných úroků, nebo jejich prominutí ? Má cenu při mých příjmech kolem 11.000,- Kč měsíčně angažovat právníka? Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
předpokládáme, že povinnost hradit úroky Vám byla stanovena v exekučním titulu (např. rozhodnutí soudu). V takovém případě není žádná zákonná cesta, kteoru byste mohl úroky snížit a jedinou osobou, která Vám může prominout (alespoň částečně) zaplacení úroků, je věřitel (oprávněný).
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis