Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

náklady exekutora

Vloženo: 30.01.2012
Text otázky: 

Dobrý den, přišla mi exekuce na mzdu, ale náklady na exekuci se mi zdají příliš vysoké. Pohledávka činí 3307 Kč, úrok z prodlení 286 Kč, náklady předcházejícího řízení 8220 Kč, náklady právního zastoupení v exekučním řízení 6312 Kč, náklady exekuce 7800 Kč. Je výše nákladů správná? Je možné nějaké odvolání proti výši nákladů? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

dobrý den,
náklady na exekuce jsou v tomto případě nejnižší, které mohly být. Náklady exekuce se určují podle vyhlášky Ministerstva spravedlnost 330/2001 Sb. § 6 odst. 3 (odměna za provedení exekuce ukládající zaplacení peněžité částky činí nejméně 3000 Kč) a § 13 odst. 1 (exekutorovi náleží v souvislosti s výkonem exekuční činnosti náhrada hotových výdajů v paušální částce 3500 Kč). Dále se k nim připočte DPH ve výši 20%. Nejnižší celkové náklady na exekuci jsou tedy 7800,- Kč, které máte ve Vašem případě.

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis