Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Náhrada mzdy při ukončení PP dohodou

Vloženo: 12.09.2014
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o informace k náhradě mzdy. Dne 3.9. 2014 jsem podala výpověď dohodou ze strany zaměstnance k datu 3.10.2014. Z kanceláře zaměstnavatele mi poslali elektronickou formou formulář, kde bylo napsáno že smlouva o ukončení se uzavírá.....atd. a dole byl datum v Praze dne 3.9 2014. Smlouvu jsem si ihned vytiskla, podepsala a poslala doporučeně zpět do kanceláře naší pobočky, která sídlí ve Frýdku-Místku. Dne 4.9.2014 jsem nastoupila na nemocenskou ze zdravotních důvodů-proto jsme se zaměstnavatelem dohodli o ukončení PP. Avšak z kanceláře mi smlouvu o ukončení PP poslali zpět s razítkem a datem 4.9.2014 , tedy v době, kdy již jsem měla od toho dne nemocenskou. Zajímalo by mne tedy, jestli je platné datum podpisu účetní 4.9.2014, nebo vystavení dokumentu 3.9.2014 a jestli nepřijdu o náhradu mzdy. Domnívám se, že pokud jsem do 3.10.2014 stále zaměstnanec právo na náhradu mzdy mám, ale bohužel nemohu na internetu najít podobný případ, proto Vám budu velice vděčná za odpověď. Děkuji. S pozdravem

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
ve Vašem případě je potřeba rozlišit, kdy došlo k uzavření dohody a kdy dochází k rozvázání (ukončení) pracovního poměru. K uzavření dohody obecně dochází vždy až podpisem poslední ze zúčastněných stran, není-li dohodnuto jinak, ve Vašem případě proto dne 4.9. podpisem zaměstnavatele.
 
Stěžejní však je, že v dohodě je uvedeno konkrétní datum, kdy pracovní poměr končí. Tímto datem je, jak uvádíte, den 3.10.2014. Na nemocenskou jste tedy nastoupila ještě v zaměstnaneckém poměru a tedy Vám i náleží od zaměstnavatele náhrada mzdy, a to od 4. do 14. dne trvání pracovní neschopnosti a poté Vám bude nemocenské vyplácet příslušná OSSZ.
 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis