Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Nahrada hotovych vydaju v pausalni castce

Vloženo: 06.03.2012
Text otázky: 

Dobry den, mam dotaz ohledne nahrady hotovych vydaju v pausalni castce. Dne 31.1.2012 byl soudnim exekutorem JUDr. Romanem Chaloupkou dorucen memu zamestanvateli exekucni prikaz pro srazku ze mzdy na castku 8631,- kc , kde byla vyse nahrady hotovych vydaju stanovena na 1376,- kc. Jelikoz v teto exekuci udelal exekutor chybu ( narokoval si podruhe jiz drive zaplacenou jistinu a soudni poplatky) podal jsem proti teto castce namitku. Dne 17.2.2012 jsem obdrzel odpoved s novym prikazem k uhrade nakladu exekuce, kde si jiz exekutor nenarokoval zaplaceni jistiny, ale navysil si nahradu hotovych vydaju na castku 3500,-. Muj dotaz tedy je, ma li na to exekutor pravo a jestli se mohu proti tomu nejak branit?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
exekutor na to právo má. § 13 vyhlášky o odměně a náhradách soudního exekutora (330/2001 Sb.) jednoznačně říká, že exekutorovi náleží náhrada hotových výdajů v paušální výšce 3500 Kč, případně vyšší, pokud je schopen je doložit. Zákon tak ani nedává možnost snížit náhradu hotových výdajů pod částku 3500 Kč, bohužel.
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis