Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Na nájemníka bylo podáno exekuční řízení

Vloženo: 12.01.2019
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

V rodinném domě jsem pronajala samostatný byt soc. slabší rodině za minimální nájem. Na základě nájemní smlouvy se podnájemník přihlásil k trvalému pobytu.
Jakou roli hraje v exekučním řízení přihlášení k trvalému pobytu do bytu jehož není vlastníkem? Může exekutor zabavit můj majetek? konkrétně byt (nemovitost)
děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor může v exekuci postihnout pouze majetek povinného. Povinným by v daném případě byl v případě exekuce Váš podnájemník. Pokud tedy předmětný byt není ani z části ve vlastnictví povinného (tedy Vašeho podnájemníka), nelze jej v rámci případné exekuce na podnájemníka postihnout. Na tom nic nemění ani to, že je podnájemník v bytě hlášen k trvalému pobytu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis