Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Mzda ve výpovědní lhůtě

Vloženo: 04.08.2017
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, dostala jsem výpověď od zaměstnavatele podle par. 52 písm. c ZP a byla jsem převedena na jinou práci po dobu jednoho měsíce ve výpovědní lhůtě (Výpovědní lhůta 2 měsíce, 1 měsíc jsem si vybírala dovolenou). Může mi zaměstnavatel snížit základní mzdu Dodatkem k pracovní smlouvě při převodu na jinou práci? Musím tento Dodatek podepsat? Převod byl z pozice "vedoucí pracovní jednotky" na pozici "kuchařka" v jiné provozovně. Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
převést zaměstnance na jinou práci může zaměstnavatel pouze z důvodů uvedených v ust. 41 zákoníku práce. Mezi tyto důvody patří zejména neschopnost zaměstnance vykonávat stávající práci ze zdravotních důvodů, nebo potřeba odvrácení mimořádné nebo živelní události. 
 
Dání výpovědi z důvodu dle ust. § 52 písm. c) ZP (nadbytečnost) nepatří mezi důvody, pro které by byl zaměstnavatel oprávněn převést zaměstnance na jinou práci.
 
Zaměstnavatelem navržený dodatek k pracovní smlouvě nejste povinna podepsat a zaměstnavatel je povinen Vám i po dobu výpovědí doby povinen přidělovat práci dle pracovní smlouvy.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis