Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

muze mé exekuce platit mamka?

Vloženo: 12.06.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Moje mamka mi v minulosti říkala, že byt po babičce, který má ve vlastnictví ona, bude jednou Můj. Ona ale svuj byt totalne zadluzila a ted se právě prodává byt babičky, psany na mamku a budou kupovat barák, aby meli všichni kde bydlet, kromě me. I když mi to rok slibovali a tahali me za nos. Má otázka zni. Mohu na mami byt, který je ted v procesu prodeje hodit své exekuce? Bude je muset zaplatit i bez svého svolení? Víte, bydlim v podnájmu se třemi dětmi a opravdu mi na placení exekucí nezbývá dostatek financí. Myslela jsem, že pokud dostanu byt, který mi byl slíben nebo aspoň to společné bydlení v baráku, budu na placení exekucí mit. Vyšplouchla me, tak Já také nebudu brát ohledu. Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud Vaše matka nepřevezme Vaše dluhy, nebude samozřejmě povinna je hradit.
 
Pokud byste byla schopna prokázat (např. písemným ujednáním, svědeckými výpověďmi), že Vám matka slíbila darovat byt po babičce, mohla byste po ní soudní cestou požadovat uzavření darovací smlouvy, a pokud by již nebyla vlastníkem bytu, tak po ní požadovat náhradu škody. Doporučujeme se v takovém případě obrátit nejlépe na některého z advokátů se žádostí o právní pomoc.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis