Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Může exekutror zabavit kamarádův majetek ?

Vloženo: 25.04.2017
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den chci se zeptat: kamarádka má exekuci jeji sestra je moje přítelkyne. Měl jsme u nich v domě odložený majetek. Exekutor vzal můj majetek ale ted nemužu dokázat že majetek je můj, protože učtenku o zaplacení s mojim jménem již nemám. Nejsem totiž žadnej sběratel učtenek s mojím jménem. Prosil bych o radu jak dostat zpět me věci aniž by mi je exekutoři prodaly na aukcích a ja je už neviděl. Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud exekučnímu soudu neprokážete své vlastnictví k věcem, které exekutor pojal do soupisu, bude s nimi v exekuci bohužel naloženo jako s věcmi dlužníka. Své vlastnictví můžete prokázat různými prostředky, kromě účetních dokladů třeba výpisy z účtu (pokud jste za věc platil bezhotovostně), nebo svědeckými výpověďmi třetích osob.
 
Pokud budete přeci jen schopen doložit své vlastnictví k věcem, neváhejte a co nejdříve podejte k exekučnímu soudu tzv. "vylučovací žalobu", tedy žalobu na to, aby bylo určeno, že ty a ty věci pojmuté do exekučního soupisu, budou ze soupisu vyškrtnuty.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis