Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Může exekutor zastavit podnikatelský účet dlužníka? co s DPH, daněmi a odvody SP a ZP?

Vloženo: 01.06.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli exekutor může zastavit podnikatelský účet dlužníka na výživném na děti. Tedy účet, na který jsou splatný faktury, ze kterého se platí pojistné na sociální pojištění, pojistné na zdravotní pojištění, zálohy na daň z příjmu fyzických osob a na který společně s fakturovanou částkou přichází i DPH. Jestliže je zataven účet zaměstnanci, na tento účet chodí jeho čistý příjem, tj. příjem po stržení zákonného pojistného a zálohy na daň. Podnikající fyzická osoba nebo živnostník však takovýto čistý příjem nemají a blokace účtu exekutorem, nebo rovnou stržení dlužné částky z účtu znamená další dluh pro podnikatele z peněz, které mu již od počátku nenáleželi. Jak v takovéto situaci postupovat? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

 Dobrý den,
 
ano, exekutor je oprávněn postihnout jakýkoliv bankovní účet povinného (dlužníka). 
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis