Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Může exekutor zablokovat účet manželky?

Vloženo: 02.06.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli může exekutor zablokovat účet manželky dlužníka a jak dlouho od blokace účtu dlužníka (manžela) se může čekat, že budou zablokovány další účty? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
obecně platí, že za dluhy vzniklé manželům za trvání manželství odpovídají oba manželé společně a nerozdílně; v takovém případě lze účet vedený na jméno manželky dlužníka postihnout exekucí.
Pokud se jedná o dluh, který vznikl jen jednomu z manželů, lze manželčin účet postihnout exekucí, jde-li o vydobytí dluhu, který vznikl jen jednomu z manželů za trvání manželství nebo před uzavřením manželství.
Způsob provedení exekuce závisí na soudním exekutori. Pokud např. budou finanční prostředky na účtu povinného postačovat k úhradě dluhu, nemusí vůbec dojít k postižení účtu manželky povinného.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis