Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Mam exekuci

Vloženo: 21.02.2012
Text otázky: 

Dobry den, jelikoz mam v Cr exekuce, ani nevim kolik a kde presne, ale jsem v aresu a prevazne se nezdrzuji v Cr, rada bych se zeptala, zda mohu pres vaseho pravnika tyto veci resit. Zjisteni castky, jake jsou moznosti atd, podotykam, ze sve dluhy jsem ochotna splatit v co nejblizsi dobe, urcite na splatky. Dale by me zajimalo, zda musim vsechny exekuce splatit v celkove vysi, urcite je tam jedna, aspon si myslim, ze nevinne, proto hledam i odbornou pomoc, jak by se daly urcite situace resit.Dekuji za radu a pripadny cenik, kolik by me staly vase pravni poradenske sluzby a zastoupeni mou osobou. Dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
naše služby jsou primárně neziskové poradenství, běžně nezastupujeme. Nelze tedy přes našeho právníka tyto věci řešit. Kompletní seznam exekucí vedených proti Vaší osobě zjistíte z Centrálního registru exekucí na www.ceecr.cz. Ten je bohužel placený, takže si musíte založit vlastní účet nebo si zaplatit vstup přes jinou osobu.
Ve chvíli, kdy se pohledávka dostala do stavu exekuce, pak ji musíte zaplatit, přestože si myslíte, že jste v tom nevinně. Bylo potřeba jednat ve chvíli, kdy s Vámi komunikoval zpočátku soud.

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis