Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Lhavé informace

Vloženo: 17.06.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, chci se zeptat na vymahání pohledávek. Muj přítel když si žádal o hypotéku tak mu byla zamítnuta skrz solus a tak je kontaktoval tam mu bylo řečeno že tam má dvě pohledávky z roku 2011 T-mobile a Vodafone což neváhal a chtěl pohledávky uhradit a tak volal na operátora s tím že nejpozději do 22.6.2017 vše uhradí a než stihl něco udělat tak Vodafone nechal zablokovat účet částkou 17403,- která byla hrazena 15.6.2017 a dále T-mobile volal na operátora kde mu dluh vyhledali a řekli že je stále u jejich společnosti tak chtěl vědět kde nebo jak to má uhradit, bylo mu řečeno že na pobočce tak jsme tedy jeli na pobočkuvdo zlína ale dluh vyhladat nešlo že prý tam není tak volal opět na operátora aby se znovu informoval bohužel p. operátor s kterých jsme včera mluvili nám sdělil že to má nějaká vymahací agentura přitom předešlí operátor tvrdil uplně něco jineho takže z částky 13464,- které se měli platit ted bude částka daleko vyšší skrz to že to dali opět vymahací agentuře potom co jsme je kontaktovali s tím že to uhradíme. A tak by mě zajímalo jaké kroky by měl muj přítel udělat dále než to tedy dá advokátovi s tím že je to podvod z jejich strany. Jde mi o to že máme dvě děti z toho dcera má 2 měsíce a syn 7 let a nevim momentálně z čeho mám dceři koupit sunar atd a synovi zaplatit obědy ve škole atd..když jediný účet který je tak je zablokovanej. Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
v případě prvního dluhu (Vodafone) zřejmě již bylo vydáno soudní rozhodnutí, které je exekuovatelné, jinak by nebyl Vodafone, resp. exekutor, oprávněn postihnout účet Vašeho přítele.
Pokud jste částku v mezidobí uhradili, bude Vám samozřejmě přeplatek exekutorem vrácen, doporučujeme však exekutora co nejdříve kontaktovat, oznámit mu (a příp. i doložit) dřívější platbu na dluh a požádat o vrácení přeplatku.
 
Co se týče druhého dluhu, hovoříte o "vymahačské firmě". Nejde tedy nejspíše o exekutorskou kancelář, ale pouze o společnost, která buď odkoupila Váš dluh od T-Mobilu nebo o společnost, která pro T-Mobile "vymáhá" dluhy.
V tomto případě se může dlužná částka navýšit pouze o částky uvedené v Obchodních podmínkách T-Mobilu a spojené s upomínámím dlužníka (např. přiměřený administrativní poplatek za zaslání upomínky). Nejste povinni hradit "odměnu" této společnosti, ačkoliv spousta podobných společností takové platby po dlužnících požaduje.
Pokud je věřitelem Vašeho přítele stále T-Mobile, doporučujeme provést osobní návštěvu T-Mobilu a požádat o písemné vyčíslení aktuálního dluhu a následné provedení úhrady tohoto dluhu. Pokud se Vašemu příteli "vymáhací společnost" prokáže plnou mocí od T-Mobilu (případně smlouvou o postoupení pohledávky), může samozřejmě Váš přítel jednat i s takovou společností.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis