Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Koupě vozidla od majitele v exekuci

Vloženo: 14.10.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, zakoupil jsem na inzerát osobní automobil. Převod na úřadě proběhl v pořádku, zaplatil jsem částku 80.000 a vozidlo i se všemi dokumenty jsem převzal (včetně kupní smlouvy). Až doma jsem si všiml, že dotyčný má trvalé bydliště na magistrátě. Tak jsem si nejprve ověřil, že vozidlo není kradené, ale potom mě ještě napadlo, zda neměl bývalý vlastník exekuce. Po zaplacení částky asi 400,- mi pod jeho jménem vyběhly čtyři exekuce na peněžité častky v hodnotě cca 10000 a k tomu tam zřejmě budou ještě další penále.. Teď mám strach, abych o auto nepřišel. Navíc mi při přepisu bylo divné, že se tam za přepážkou radí co s tím.., ale to byl možná jen můj pocit. Můžete poradit? Děkuji. L.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
danou problematikou jsme se v naší poradně zabývali již několikrát, vyhledejte si tedy prosím dané příspěvky. Zároveň si dovolujeme připomenout, že naše poradna je určena  výlučně pro dlužníky (povinné), nikoliv pro osoby, které od nich zakoupili např. automobil.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis