Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Když splácím exekuce

Vloženo: 17.05.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den ještě jsem zapomněla dodat že jsem na hmotné nouzi i tak s exekutorem nebyla domluva chce po mě 4000 i když ví že po zaplacení nájmu a dalších poplatků mi zbydou jen 2000 zbytek mám ve strávenkach na potraviny. Nevím co mám dělat aby mi nezabavily i to málo co mám. Děkuji moc za Vaši odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
je jistě chvályhodná Vaše snaha hradit své dluhy, nicméně Vás musíme upozornit, že v exekučním řízení nesmí být povinnému sražena z jeho měsíčních příjmů základní částka - tzv. „nezabavitelná částka“. Její výši upravuje nařízení vlády č. 595/2006 Sb..
V roce 2018 činí základní nezabavitelná částka 6.225,- Kč na osobu, přičemž nezabavitelná částka na každou vyživovanou osobu činí dalších 1.556,- Kč.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis