Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Kde zjistim kolik má moje manželka dluhů?

Vloženo: 15.06.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, před 14 dny jsem se oženil a teď jsem zjistil, že mojí manželce se strhává polovina platu na exekuci. je možné někde zjistit kolik má celkem zaplatit a zda má i jiné dluhy? Manželka mi to nechce říct. Děkují

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
počet a výši dluhů Vaší manželky nelze na žádném místě objektivně zjistit. I kdybyste znal osobu věřitele, tento Vám není bez souhlasu manželky (jako dlužníka) sdělovat takové informace.
 
Nicméně máte možnost nahlédnout do Centrální evidence exekucí, ze které zjistíte, kolik exekučních řízení je proti Vaší manželce v současné době vedeno. Potřebujete k tomu jen její jméno, příjmení a rodné číslo. Výpis Vám na Vaši žádost za úplatu poskytne jakékoliv pracoviště CzechPoint, které naleznete u notáře, České pošty nebo na obecních úřadech.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis