Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Jednání exekutora

Vloženo: 25.07.2014
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den, navštívil mě exekutor v nájemním bytě, v nájemní smlouvě nejsou přesně uvedeny typy spotřebičů a nábytku, dostala jsem možnost do této středy sehnat peníze, ale majitel bytu mi mezitím dodal účtenky k jeho vybavení. I tak mi může exekutor vybavení bytu odvézt? Děkuji za opdpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
jestliže z účtenek a smlouvy vyplývá, že věci zakoupil pronajímatel bytu a nikoli Vy, pak není důvodu pro to, aby byly tyto věci exekutorem zabaveny. Jestliže je již při soupisu zřejmé, že věc nenáleží povinnému, ale třetí osobě, neměl by exekutor/ jím pověřená osoba tyto věci do soupisu zahrnout. 
 
Jestliže by i přes to k tomu došlo, musí vlastník věcí (tj. pronajímatel) podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu dle § 68 zákona č. 120/2001 Sb., exekuční řád. Návrh musí být podán do 30 dnů ode dne, kdy se vlastník dozvěděl o soupisu věcí. Návrh se podává k exekutorovi, který věci do soupisu sepsal. Více si můžete o problematice vyškrtnutí věci, bude-li to potřeba, přečíst např. na stránkách naší poradny (dříve zodpovězené dotazy) či v našem článku: http://www.iure.org/14/89/obrana-proti-exekucim-aneb-jake-jsou-moznosti-kdyz-se-u-dveri-objevi-exekutor
 
 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis