Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Jeden bankovní účet, ale dva příjmy

Vloženo: 25.06.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den, přítel má na svém účtě exekuci, ale na stejný účet chodí i moje výplata.Bude se strhávat i má výplata k zaplacení exekuce?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
při vydání exekučního příkazu k provedení exekuce přikázáním pohledávky z bankovního účtu (tj. postižením účtu dlužníka) exekutor nemá možnost předem zjistit, zda na účet přichází pouze peníze dlužníka či i někoho jiného. Jestliže se jedná o účet vedený na dlužníkovo jméno, pak se předpokládá, že veškeré příchozí částky patří dlužníku. Bohužel tedy bude stržena i Vaše výplata. Doporučujeme proto v práci bezodkladně požádat o zasílání výplaty na jiný účet.
 
Pokud by z nějakého důvodu nebyla změna účtu možná, pak můžete podat návrh na částečné zastavení exekuce co do výše Vaší výplaty. V návrhu byste musela prokázat, že nemáte možnost zasílat výplatu na jiný účet (nicméně skutečně doporučujeme zřídit si účet vlastní), dále jaká je výše mzdy, účet a název zaměstnavatele, odkud výplata přichází a přiložit o těchto skutečnostech důkazy (postačí kopie listin). Pro úplnost dodáváme, že Vy máte ze zákona samozřejmě vůči příteli nárok na vrácení stržených peněz, pokud se nedohodnete jinak.
 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis