Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Jak se spojit s exekutorem

Vloženo: 30.06.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Před cca 12lety jsme koupily byt se před zahrádkou. Na jedné straně u plotu je lípa. Začíná ničit plot. Když jsem byl na úřadě bylo mi řečeno že má vlastníka a ten je v exekuci. Abych se sním spojil a dal mi právo k odstranění lípy. Bohužel nemohu se dopátrat exekutora a kontaktu na něj. Jak mám postupovat. Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

máme za to, že v daném případě by postačovalo domluvit se na odstranění lípy s majitelem pozemku na kterém předmětný strom roste. Souhlas exekutora dle našeho názoru k takovému úkonu vyžadován není.

Pro každý případ uvádíme, že údaje o probíhajících exekucích včetně jména exekutora, který exekuci vede, lze získat z centrální evidence exekucí. Výpis z této evidence je zpoplatněn.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis