Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

insolvence

Vloženo: 24.06.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den chci se zeptat ,zda má exekutor právo zabavit věci z bytu ,když mám podaný návrh na insolvenci a čekám na jeho schválení.A dále zda může ke mě do bytu ,když mám několik exekucí a již jsou mi dvě stahovány z platu a on je v čekání a vyhrožuje ,že příjde ke mě do bytu ,i když bydlím v podnájmu se dvěma dětmi ,které jsou vedené na úřadu práce a já jsem jediná ,která vydělává splácí exekuce děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
dokud není insolvenčním soudem vydáno usnesení, kterým se zjistí Váš úpadek, může probíhat exekuční řízení v plném rozsahu.
 
Volba způsobu provedení exekuce náleží plně soudnímu exekutorovi a oprávněnému. Pokud nebyly dosud Vaše movité věci postiženy exekucí v jiném exekučním řízení, mohou být samozřejmě postiženy tímto soudním exekutorem.
Více informací k možnostem obrany proti exekuci naleznete v našem článku zde 
http://www.iure.org/14/89/obrana-proti-exekucim-aneb-jake-jsou-moznosti-...
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis