Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekutorem blokovaný účet

Vloženo: 31.10.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, Ekexutor mi zablokoval účet v bance kvůli dluhům manželky, které vznikly před manželstvím. Nejdéle v pondělí bude manželka zapsána v insolvenčním rejstříku. Lze pak docílit a jakým způsobem odblokování účtu? Exekutor mi sdělil, že i poté může účet blokovat až do rozhodnutí insolvenčního soudu. Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
se zahájením insolvenčního řízení (to je zahájeno již podáním insolvenčního návrhu k insolvenčnímu soudu) je spojen účinek, že exekuci, která by postihovala majetek ve vlastnictví dlužníka (potažmo i bankovní účet jeho manžela), jakož i jiný majetek, který náleží do majetkové podstaty, lze nařídit nebo zahájit, nelze ji však provést.
Z toho vyplývá, že vydaný exekuční příkaz na postižení Vašeho účtu zůstane prozatím v platnosti, ale nemůže být podle něj konáno, tedy banka není oprávněna vymáhanou částku z účtu strhnout a zaslat ji exekutorovi.
 
Plnou dispozici s peněžními prostředky získáte až poté, kdy nastanou právní účinky schválení oddlužení Vaší manželky, tedy od okamžiku, kdy bude v insolvenčním rejstříku zveřejněno rozhodnutí insolvenčního soudu o schválení oddlužení Vaší manželky (předpokládáme, že Vaše manželka - jako většina dlužníků fyzických osob - požádala o oddlužení, nikoliv o konkurs).
 

 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis